Panasonic rozšiřuje nabídku tepelných čerpadel Aquarea Generace H o 7 a 9kW modely


Panasonic rozšiřuje řadu tepelných čerpadel Aquarea Generace H o 7kW a 9kW modely v provedení Bi-bloc, které doplní již prodávané jednotky o výkonu 3 kW a 5kW. Celá řada tak nabídne široké možnosti škálování výkonu od řešení pro malé rodinné domy, až po rozsáhlé systémy vytápění a chlazení.

 

Klíčové vlastnosti řady Aquarea Generace H:

 

• Energetická účinnost A +++ (při 35 °C) a A++ při 55 °C

• Odnímatelný dotykový panel

• Elegantní, moderní design

• Snadná instalace a údržba

• 3cestný ventil

• Kompatibilní s řídicím systémem Aquarea Smart Cloud


 

Co všechno nabízí řada Aquarea Generace H?

 

Výrazným prvkem řady Aquarea Generace H je 3,5palcový dotykový LCD panel s vysokým rozlišením. Kromě jiného panel umožňuje uživatelům sledovat energetický vstup a výstup v průběhu dnů, týdnů a měsíců, a získají tak komplexní přehled o využívání energie a vzniklé úspoře.

 

Panel také obsahuje snímač teploty, a může být z vnitřní jednotky vyjmut a instalován na jiném místě v domě, aby sloužil jako dálkové ovládání systému i termostat. Novým ovladačem lze také nastavit topení ve dvou různých zónách. K dispozici je 10 evropských jazyků včetně češtiny.

 

Vnitřní jednotka Generace H také prošla výrazným redesignem po stránce atraktivity i uživatelské přívětivosti a je proti svým předchůdcům menší.

 

Aby instalace a údržba výrobků Panasonic byla co nejjednodušší, je nově součástí vnitřní jednotky i vodní filtr včetně dvou kulových ventilů, což značně urychluje montáž. Filtr je pro snadnou údržbu umístěn na přední straně jednotky. Generace H má rovněž nový, vysoce přesný senzor průtoku vody.

 

Upraveno bylo také uspořádání trubek, kdy je nyní potrubí s chladivem vedeno souběžně s vodovodním potrubím, což umožňuje mnohem jednodušší připojení chladiva. Potrubí je instalováno odděleně od elektrické části, která může být pro snadnější přístup jednoduše odejmuta.

 

Generace H rovněž nabízí množství volitelných funkcí, jež zajišťují její vysokou flexibilitu. Uživatelé si například mohou zakoupit dodatečné příslušenství ve formě PCB desky, kterou mohou mimo jiné ovládat solární panely, externí přepínání mezi vytápěním a chlazením a navíc získají možnost ovládat celý systém na svorkách 0 - 10 V. Mezi dodatečné příslušenství patří i třícestný ventil, jehož vnitřní instalaci konstrukce bez problémů umožňuje. Generace H je kompatibilní s novým internetovým ovládáním Aquarea Smart Cloud, přístupného přes Wi-Fi nebo pevnou síť.

 

Modely o výkonu 7 kW (WH-UD07HE5 a WH-SDC07H3E5) a 9 kW (WH-UD09HE5

a WH-SDC09H3E5) v jednofázovém provedení, představují podobně jako 3 kW (WH-UD03HE5 a WH-SDC03H3E5) a 5 kW (WH-UD05HE5 a WH-SDC05H3E5) jednotky významný pokrok v technologii tepelných čerpadel. Všechny dosahují energetické třídy A++ (35º C a 55ºC) a v případě 35°C teploty vody splňují i požadavky A+++.

 

Pro více informací o produktech Panasonic navštivte stránky

www.aircon.panasonic.eu.

 

tisk. zpráva

dnes je 22.07.2024